Life Style

Dowiedz się, na jakie zajęcia sportowe warto zapisać dziecko w przedszkolu

Okres przedszkolny to czas, kiedy warto zacząć rozwijanie zainteresowań młodego człowieka. Mniej więcej po trzecim roku życia dzieci zaczynają wyrażać swoje opinie jeśli chodzi o różnego rodzaju aktywności, a także chętnie podejmują się różnego rodzaju zajęć w gronie rówieśników. Na jakie zajęcia sportowe warto zapisać dziecko w przedszkolu?

1. Piłka nożna

Zajęcia z piłki nożnej to świetne rozwiązanie nie tylko dla chłopców, ale również dziewczynek – o ile są zainteresowane tego rodzaju aktywnością fizyczną. Możliwość biegania za piłką to nie tylko świetna zabawa i ogólny rozwój sprawności fizycznej, ale również nauka pracy w grupie oraz opanowania. Dzięki zajęciom z piłki nożnej, dziecko może rozwijać się zarówno fizycznie, jak i w sferze psychicznej.

2. Zajęcia taneczne

Zajęcia taneczne to doskonała zabawa tak dla dziewczynek, jak i chłopców: w końcu każdemu przyda się choćby podstawowa umiejętność poruszania się w rytm muzyki! Podczas tego rodzaju zajęć dzieci nie opanowują oczywiście walca czy tanga, jednak uczą się rytmów, świetnie się bawią, a do tego rozwijają mięśnie całego ciała. Wyczucie rytmu, którego dziecko nauczy się podczas zajęć tanecznych w przedszkolu może być później przydatne także w wielu innych aspektach życia dziecka – między innymi podczas nauki gry na instrumentach muzycznych.

3. Ćwiczenia gimnastyczne

Ćwiczenia gimnastyczne dla dzieci to prawdopodobnie najbardziej ogólnorozwojowe zajęcia dla najmłodszych. To nie tylko doskonała okazja do równomiernego rozwoju poszczególnych partii mięśniowych, ale również… świetna opcja dla tych dzieci, które wprost roznosi energia. Podczas zajęć gimnastycznych, najmłodsi zyskują niepowtarzalną szansę do wykonywania ewolucji, jakie zazwyczaj przyprawiają rodziców w domach o palpitacje. Dzięki temu dziecko ma szansę wyszaleć się, a jego opiekunowie są spokojni: w końcu dziecko wykonuje różnego rodzaju fikołki czy obroty pod okiem doświadczonych instruktorów.

4. Zumba dla dzieci

Zumba dla dzieci to połączenie ćwiczeń gimnastycznych i tanecznych, a przede wszystkim – doskonała zabawa dla dzieci. Maluchy mają szansę poruszać się i spożytkować pokłady energii, jakie drzemią w każdym kilkulatku, a do tego zyskują niepowtarzalną szansę na poznanie ciekawych ruchów i rozwój sprawności fizycznej.

5. Sztuki walki

ne, które powinien przejść chyba każdy, bez względu na wiek i płeć. Dzięki nim można nie tylko rozwinąć sprawność, ale również nauczyć się efektywnie bronić przed ewentualnymi atakami osób trzecich i tym samym poczuć się bezpiecznie. Oczywiście, trzy- czy czteroletnie dzieci nie uczą się od razu technik powalania przeciwnika, jednak trenują sprawność fizyczną i uczą się dyscypliny, niezbędnej podczas tego rodzaju zajęć. Trening sztuk walki procentuje przez lata, a dziecko dzięki umiejętności samoobrony jest zdecydowanie pewniejsze siebie i spokojniejsze.

Zajęcia dodatkowe to dla maluchów ogromna frajda. Warto korzystać z dziecięcego zapału nim przeminie!