Life Style

Dżinsy w stylu lat 70, nadal modne?

Dżinsy są ponadczasowym produktem. Odzież tego typu mimo pierwowzoru w ubraniach robotniczych jest noszona absolutnie wszędzie i w każdej formie. Niektóre marki produkujące wysokiej jakości spodnie tego typu są w tym momencie kultowe. Z reguły zaczynały one produkcję ubrań do noszenia na co dzień. Aktualnie takie marki jak Levis są synonimem wysokiej jakości i odporności na zużycie. Spodnie takich marek można nosić przez wiele lat i nadal będą wyglądały bardzo dobrze. Mimo zmian w modzie istnieją ponadczasowe kroje, które nosi się niezależnie od najnowszych trendów. Czy dżinsy w stylu lat 70 z firmy Levis nadal są modne i można je nosić? Czym charakteryzują się wysokiej jakości ubrania tego typu? Jakie elementy garderoby są wykonywane z tkaniny dżins?

Dżinsy wysokiej jakości – czym się charakteryzują?

Spodnie tego typu miały być dostosowane do ciężkiej pracy w trudnych warunkach. Solidny materiał miał chronić przed otarciami i zapewnić bezpieczeństwo użytkownikowi. Aktualnie dżinsy mają przede wszystkim być wygodne i dopasowane do użytkownika. Dzięki połączeniu klasycznej wytrzymałości i nowoczesnych metod produkcji i modnych krojów spodnie tego typu nie tracą na popularności. To ważne, ponieważ są to najczęściej kupowane i noszone spodnie na świecie. Aby stwierdzić czy dżinsy są wykonane z wysokiej jakości materiału warto przyjrzeć się splotowi tkanin. Widać w nim nitki zarówno w klasycznym niebieskim kolorze, jak i poprzeczne i skośne nitki w odcieniach bieli. Dzięki temu dżinsy nabierają klasycznej, niebieskiej barwy o niejednolitej strukturze. Oglądając nowe dżinsy należy zwrócić uwagę na jakość szwów oraz to, jak nabity został guzik. Dzięki temu po kilku założeniu spodnie nie rozerwą się w miejscu łączenia tkanin i nie odpadnie nap guzika. Wysokiej jakości dżinsy mogą służyć nawet kilka i kilkanaście sezonów bez uszczerbku na ich wyglądzie i jakości. Dzięki temu popularność tego typu spodni nie spada, a rośnie. 

Ponadczasowy styl lat 70 – dżinsy Levis do wszystkiego

Największą popularność dżinsy typu Levis zyskały w latach 70 ubiegłego wieku. To wtedy zaczął się prawdziwy boom na te spodnie. Co więcej opanował on nie tylko kraje zachodu, ale również i te należące do bloku wschodniego. Otrzymanie dżinsów od rodziny czy kupno ich w sklepie Pewex było marzeniem wielu osób. Szczególnie, że założenie ich na dyskotekę czy dancing gwarantowało powodzenie i częste wyrywanie do tańca. Aktualnie moda powraca i ten sam krój, który wtedy zdobywał salony teraz też jest popularny. 

Inne elementy garderoby wykonane z dżinsu

Dżins nie jest jednak tkaniną wykorzystywaną tylko do szycia spodni czy ogrodniczek. Aktualnie można znaleźć większą ilość rzeczy, które wykonane są z tego materiału. Kurteczki letnie i jesienne są solidne i jednocześnie ciepłe. Szorty na stałe wpisały się do kanonu damskiej i męskiej garderoby. Ze względu na to, że od wielu sezonów garderoba jest wzbogacana ubraniami z dżinsu można korzystać z ubrań, które były modne wiele lat temu. A one zawsze będą wyglądały doskonale.