Life Style

Elegancki mężczyzna zimą – w co warto zaopatrzyć się na najbliższy sezon?

Okres jesienno-zimowy nierozerwalnie kojarzy się z nie najlepszą pogodą, spędzaniem większej ilości czasu w domowym zaciszu, ale również… z możliwością uzupełnienia garderoby o nowe, modne elementy ubioru. Co warto zakupić, aby w nadchodzącym sezonie prezentować się modnie, a przy tym elegancko?

Koszule – zawsze w modzie

Chcąc wyglądać elegancko, ale jednocześnie pozostać w zgodzie z modą, warto zainwestować w koszule. W nachodzącym sezonie dużą popularnością będą cieszyć się zdecydowane kolory, takie jak bordo czy butelkowa zieleń, jednak to nie oznacza, że nie można założyć koszuli w innym odcieniu. Klasyką gatunku jest biel lub krata (np. w stylu burberry), które można swobodnie łączyć z innymi elementami garderoby.

Jesienią zdecydowanie lepszym wyborem są koszule na długi rękaw, choćby ze względu na odpowiednią izolację cieplną. Jeśli jednak pogoda na to pozwala, nic nie stoi na przeszkodzie, by nałożyć koszulę z krótkim rękawem.

Stylowa marynarka

Okres jesienno-zimowy potrafi zaskakiwać dość niskimi temperaturami, które dają się we znaki w szczególności o poranku. Aby uniknąć wątpliwej przyjemności związanej z wychłodzeniem, warto dołączyć do stylizacji również marynarkę. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się klasyka gatunku w postaci szarości lub czerni, choć można sobie pozwolić również na odrobinę ekstrawagancji.

Marynarka jest o tyle wygodnym elementem stroju, że w razie nagłego podniesienia się temperatury w ciągu dnia – można po prostu ją zdjąć. To możliwość zachowania odpowiedniego komfortu cieplnego, a przy tym – eleganckiego wyglądu przez cały dzień.

Obuwie męskie – w co się zaopatrzyć?

Nie można mówić o kompletnej stylizacji męskiej bez dodatku komfortowego obuwia. W chłodniejszej części roku to właśnie ten element garderoby przysparza najwięcej kłopotów: w końcu trzeba znaleźć coś, co będzie odpowiednio izolować od niskich temperatur otoczenia, a jednocześnie zapewni optymalny komfort w pomieszczeniach. Dlatego też wybierając buty zimowe męskie należy zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, ale również sposób wykonania. Duże znaczenie ma przewiewność obuwia, ale również odpowiednia izolacja od chłodu i wilgoci. 

Należy również liczyć się z tym, że wyprodukowanie dobrej jakości obuwia jest kosztowne. Co za tym idzie – nie ma co liczyć na zakup solidnych butów męskich zimowych za niewielkie pieniądze. Wybierając dobrze wykonany, modny model można jednak swobodnie założyć, że obuwie posłuży przez 2-3 sezony.

Dodatki mają moc

Aby prezentować się elegancko, nie można zapominać również ko stylowych dodatkach. Krawat, zegarek, stylowy szalik – wszystko to pozwoli na perfekcyjne wykończenie i uzupełnienie modnego, eleganckiego stroju na okres jesienno-zimowy. Warto pamiętać, że dodatki wybieramy dopiero po zakupie podstawowego stroju: w innym wypadku może okazać się, że poszczególne elementy po prostu do siebie nie pasują.

Jak widać, odpowiednia stylizacja jesienno-zimowa wcale nie jest tak trudna do skompletowania. Odpowiedni strój oraz buty zimowe męskie, które zapewnią optymalną izolację – i gotowe!