Samochody

Firma transportowa

Przy zakładaniu firmy zajmującej się transportem, ważne jest podanie odpowiedniego numeru PKD. Tyczy się to także działalności, którą jest firma transportowa. Mowa tutaj o transporcie drogowym towarów. Numer PKD to 49. 41. Z. Istnieją jednak jeszcze jego podklasy, które zostaną omówione poniżej. Podkategoria „a” dotyczy przewozów, których warunki muszą być dostosowane do transferowania towarów ciężkich, masowych, mrożonych, chłodzonych, a nawet inwentarza żywego.

Warto także pamiętać, iż punkt ten odnosi się również do transportu pojazdami typu cysterna. Można więc chociażby przewozić mleko z gospodarstw rolnych do przemysłu zajmującego się tą branżą. Omawiana podklasa ukierunkowuje również przedsiębiorców na kategorię samochodów, ciężarowych, czyli przekraczających masę całkowitą 3, 5 tony.

Jeżeli zatem ktoś pragnie założyć firmę zajmującą się transportem w jednej z omówionej formacji, powinien wpisać numer podany powyżej. Będzie on charakteryzacją przedsiębiorstwa i pozwoli na jego łatwiejsze klasyfikowanie.

Dodaj komentarz