Firma

Gdzie można kupić foliopaki?

Foliopaki to jedna z najchętniej wybieranych metod pakowania przez osoby prowadzące sklepy online w przypadku mniejszych towarów. Zapewniają bezpieczeństwo paczki w połączeniu z odpowiednim wypełnieniem (np. folia bąbelkowa) oraz prywatność przesyłki, ponieważ foliopaku jednorazowego nie da się otworzyć bez pozostawienia śladu na nim.

Ze względu na tak dużą popularność foliopaków można dostać je praktycznie w każdej placówce pocztowej oraz punktach nadawczych paczek. Jest to dobre wyjście, jeśli korzystasz z nich bardzo rzadko i jest to pojedyncza wysyłka. Niestety nie jest to zbyt opłacalne wyjście w przypadku, kiedy wysyłka paczek jest Twoim głównym źródłem dochodu. Nie ma co ukrywać, tego typu punkty stacjonarne czy placówki pocztowe mają ceny detaliczne, które są znacznie wyższe od hurtowych.

Gdzie kupić foliopaki?

Znacznie lepszą opcją będzie rozpoczęcie współpracy ze sklepem online oferującym foliopaki w ilościach i cenach hurtowych. Czasami różnica w cenie może wydawać się niska – w granicach kilkunastu może kilkudziesięciu groszy na sztuce. Jednak weźmy pod uwagę setki paczek wysyłanych w tygodniu i pomnóżmy to przez kilkadziesiąt groszy przepłacone za każdą – okaże się, że można całkiem sporo kosztów zaoszczędzić. Te zaoszczędzone pieniądze prawdopodobnie pozostaną w Twojej kieszeni i będzie można przeznaczyć je na inne wydatki w firmie, bo mało prawdopodobne, byś specjalnie z tego względu obniżył cenę wysyłki o kilkanaście groszy.

Jakie foliopaki kupić?


Oczywiście wiele sklepów internetowych oferuje standardowe foliopaki, w różnych rozmiarach i kolorach, jednak może warto pomyśleć o czymś jeszcze?
Dobrym pomysłem może okazać się personalizacja kopert kurierskich i foliopaków. Można na nie nanieść własną grafikę, logo, dane czy baner. Takie rozwiązanie może stanowić świetny marketing dla Twojej firmy, klienci na pewno docenią profesjonalizm Twojego sklepu i być może zyskasz dzięki temu dodatkowych, stałych klientów na dłuższy czas.
Profesjonalność wysyłki, pakowanie produktów i rzetelność w podejściu do klienta świadczy zarówno o Twojej firmie, jak i o Tobie. Klienci znacznie chętniej korzystają z usług i towarów firm, które są profesjonalne i dbają o klienta nawet w przypadku małych rzeczy. Podobnie jest z wypełnieniami do paczek – pokaż swoim klientom, że poczuwasz społeczną odpowiedzialność prowadzenia biznesu i dbasz o środowisko. Nie używaj standardowych wypełnień do paczek. Zamiast folii plastikowych z wypełnieniem powietrza pomyśl o rozwiązaniach ekologicznych, na przykład o ekologicznym wypełnieniu do paczek skropak. Wszystko to znajdziesz w jednym miejscu – w dobrym sklepie internetowym.