Zdrowie i uroda

Jak przygotować się do cesarskiego cięcia?

Wiele kobiet przed porodem zastanawia się, jak najlepiej można się przygotować do planowanego zabiegu cesarskiego cięcia w szpitalu. Warto zapoznać się z większą ilością informacji na ten temat, a także dowiedzieć nieco więcej na temat niezbędnych w całym procesie działań.

Wykonanie badań

Zabieg cesarskiego cięcia jest dość poważną operacją, dlatego powinno się do niego w odpowiedni sposób przygotować. Przede wszystkim przed planowaną cesarką powinno się wykonać wszystkie niezbędne badania. Oprócz tego należy również do szpitala zabrać badania, które były wykonywane na poszczególnych etapach ciąży. Ich wyniki mogą mieć dość znaczący wpływ na procedury, które będą realizowane podczas tego istotnego zabiegu. Lekarz prowadzący powinien zlecić badania krwi pod koniec ciąży, tak aby wszystkie niezbędne wyniki były aktualne.

Otrzymanie skierowania

W przypadku planowanego cesarskiego cięcia kobieta powinna dostać specjalne skierowanie od swojego lekarza prowadzącego, które kieruje ją właśnie do szpitala na planowany zabieg. Skierowanie należy okazać w szpitalu podczas przyjęcia. Na podstawie informacji w nim zawartych kobieta będzie mogła zostać skierowana na zabieg. Dzięki przekazaniu skierowania możliwe będzie także ustalenie konkretnego dnia cesarskiego cięcia, jeśli nie musi być ono wykonane w sposób nagły. Poprzez wyznaczenie konkretnej daty kobieta będzie się mogła w odpowiedni sposób przygotować do tego tak ważnego dla niej dnia.

Pakowanie do szpitala

Przed planowanym zabiegiem cesarskiego cięcia każda kobieta powinna się spakować oraz przygotować wszystkie niezbędne akcesoria, zarówno dla siebie, jak i dla dziecka. Pakowanie do porodu cesarskiego niczym nie różni się od pakowania do porodu naturalnego, dlatego nie trzeba podczas tego procesu uwzględniać dodatkowych elementów. Wśród polecanych produktów do szpitala można na przykład wymienić chłonne wkładki Elly, które będą bardzo pomocne podczas pierwszych dni po porodzie. Oprócz tego należy również zapakować całą niezbędną dokumentację ciąży.

Przygotowanie do pobytu

Każda kobieta powinna się w odpowiedni sposób przygotować do pobytu w szpitalu, ponieważ dzięki temu będzie on przebiegał w spokojniejszy sposób. Przed planowanym cesarskim cięciem warto zmyć lakier z paznokci oraz pozostawić czystą płytkę. Może to być bardzo pomocne dla lekarzy. Oprócz tego warto również zadbać o lekkostrawną oraz dobrze zbilansowaną dietę. Należy zrezygnować z potraw ciężkostrawnych oraz wzdymających. Dodatkowo powinno się zadbać o właściwe nawodnienie oraz spożywanie optymalnej ilości płynów.

Przyjęcie na oddział

Przed planowanym cesarskim cięciem warto również upewnić się co do działań podejmowanych po przyjęciu na oddział. Najczęściej bezpośrednio po przyjęciu do szpitala realizowane są niezbędne badania, takie jak na przykład USG lub KTG, które monitorują stan dziecka. Oprócz tego po przyjęciu na oddział zostanie przeprowadzony wywiad z lekarzem. Pacjentka musi się także przebrać w odpowiednio przystosowany strój.