Zdrowie i uroda

Jaką aktywność podjąć przy mojej wadze, aby schudnąć?

Decyzja o zdrowej diecie i aktywności fizycznej najczęściej spowodowana jest zbyt wysoką wagą i niezadowoleniem ze swojego wyglądu. Te dwa aspekty zdecydowanie pomagają w osiągnięciu sukcesu w dążeniu do atrakcyjnej sylwetki i lepszej kondycji fizycznej. Jednak nie każda aktywność jest dobra dla każdego, więc jej wybór powinien być dobrze przemyślany.

Dopiero rozpoczynasz swoją przygodę ze sportem 

Duży balast to zdecydowanie również duże wyzwanie dla naszych mięśni i stawów. Gdy nie możemy pochwalić się zbyt wielkimi osiągnięciami w tym zakresie, na początku najlepiej wybierać dyscypliny, które uprawiane regularnie pomogą nam spalić nadmiar kalorii i tym samym zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej oraz poprawić i zwiększyć ilość mięśni nie niszcząc przy tym nienawykłych do ruchu stawów. W początkowej fazie najlepiej więc wybrać lekkie ćwiczenia aerobowe, do których można zaliczyć spacery, pływanie, marsze i jazdę na rowerze. Warto pamiętać także o tym, aby zaopatrzyć się w odpowiednie buty sportowe damskie, które uchronią nie tylko nasze stopy przed kontuzjami, ale również kolana czy biodra. Wymagająca i intensywna aktywność nie jest również polecana osobom z dużą wagą – w tym wypadku najlepiej zacząć od lekkich spacerów i systematycznie zwiększać szybkość oraz dystans.  

Buty sportowe damskie do chodzenia i jazdy na rowerze

Zwykłe trampki czy tenisówki być może są dobre do krótkiego spaceru po mieście czy galerii handlowej, ale mogą przyczynić się do kontuzji, gdy chodzenie jest szybsze, dłuższe i w innych warunkach niż gładka i czysta powierzchnia. Buty sportowe damskie zostały zaprojektowane tak, aby szybkie marsze czy jazda na rowerze były dużo bardziej wydajne, wygodne i bezpieczniejsze. Jest to szczególnie ważne, gdy nasze stopy, stawy i mięśnie nie są przyzwyczajone do takiej aktywności. Równie ważne są warunki pogodowe, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć w czasie uprawiania sportu. Profesjonalne buty sprawią, że stopa nie będzie się nadmiernie pocić, nie zmarznie i nie przemoknie, a także będzie stabilnie trzymać się każdej powierzchni. 

Gdy udało ci się już zgubić nieco kilogramów

Wszyscy dobrze wiemy, że apetyt rośnie w miarę jedzenia – podobnie jest z aktywnością fizyczną. Gdy zauważymy, że regularne uprawianie nawet lekkiego sportu oraz dieta przyczyniły się do zmniejszenia wagi, to możemy zwiększać intensywność treningów, a także ich rodzaj. Być może będzie to już dobra pora na inne ćwiczenie, np. siłowe, które wymodelują naszą sylwetkę. Ćwiczenia na siłowni czy nawet tylko w domu dobrze rozpocząć pod okiem osoby, która świetnie orientuje się w tym temacie. Dzięki temu intensywność ćwiczeń siłowych zostanie dobrana adekwatnie do naszej wagi i możliwości naszego ciała. Nie trzeba również dodawać, że także efekty będą znacznie lepiej widoczne. Także do gimnastyki czy ćwiczeń na siłowni warto założyć odpowiednie buty sportowe damskie, które ułatwią wykonywanie niektórych ćwiczeń i zadbają o to, aby stopy miały zapewnioną właściwą termoregulację. To na pewno wpłynie na poczucie naszego komfortu.