Dom i ogród

Jakie meble kuchenne do ciemnej podłogi wybrać?

Planujesz małą metamorfozę w kuchni albo chcesz tylko wymienić zabudowę mebli? Stwórz nową aranżację w swoim pomieszczeniu. Jakie meble kuchenne do ciemnej podłogi wybrać? Zobacz kilka naszych propozycji.

Drewno i czerń

Czarna podłoga albo mocno grafitowa to świetna baza do dalszego urządzania. Jeśli chcesz zachować spójność, zdecyduj się na drewniane fronty kuchenne. Mogą być one faktycznie wykonane z naturalnego materiału albo specjalnych płyt, które tylko imitują drewno. Ukryte uchwyty sprawią, że cała zabudowa będzie prezentować się estetycznie. Na szafkach idealnie będzie tu wyglądać ciemny czarny blat, może być on w takim samym kolorze, jak podłoga. Kolejnym elementem, który wygląda spójnie i estetycznie, jest przestrzeń pomiędzy blatem a szafkami górnymi. Tu możesz postawić np. na czarne szkło, które delikatnie odbija światło albo matowe czarne płytki kuchenne. W takiej aranżacji dobrze sprawdzi się czarny sprzęt AGD, a także metalowe i bambusowe dodatki.

Kontrast, czyli białe meble kuchenne do ciemnej podłogi

Masz ciemną podłogę w postaci desek albo czarnych matowych płytek? Zdecyduj się na kuchnię w stylu amerykańskim, lekko romantyczną, jasną i przestronną. Podstawą do dalszego urządzenia są tu białe szafki kuchenne z dekoracyjnymi frontami. Do tego idealnie sprawdzi się drewniany blat, np. w kolorze orzecha. W tym samym odcieniu wybierz półki oraz dobierz do tego dodatki.

Nowoczesna kuchnia z ciemną podłogą

Jeśli na podłodze w kuchni masz ciemną podłogę, która imituje drewno, możesz też przełamać styl i postawić na nowoczesne meble kuchenne. W tym przypadku fronty białe i błyszczące świetnie się tu sprawdzą. Co ciekawe, do takiej aranżacji, sprawdzą się też białe płytki w postaci cegiełek tuż nad blatem. Ten może być biały, drewniany albo ciemny. Nie zapomnij też o dodatkach.

Total look, czyli kuchnia w czerni

Czarna kuchnia ma swoich przeciwników i zwolenników. Nie ma jednak przeszkód, aby stworzyć wyjątkową aranżację, nawet w małej łazience. Jeśli na podłodze masz np. ciemnoszary gres, postaw na czarne meble kuchenne. Do takiej aranżacji będą pasować nowoczesne żyrandole o geometrycznych kształtach, klasyczne drewniane dodatki albo ekoskóra w postaci obić na krzesła. Jak przełamać czarną łazienkę? Idealnym przykładem są drewniane dodatki na zewnątrz, np. deski do krojenia, bambusowy żyrandol albo solniczka i pieprzniczka. Tak drobne akcenty sprawią, że cała kuchnia będzie jednak przytulna i piękna. Nad czarnym blatem możesz też zamontować szkło w kolorze szarości albo butelkowej zieleni. W ten sposób przełamiesz nieco całą aranżację. Kupujesz nowe meble, ale brakuje Ci gotówki? Pożyczka na raty to dobry pomysł.

Inne propozycje mebli do ciemnej podłogi w kuchni

Ciemna podłoga w kuchni to wiele sposobów na aranżację. Możesz dopasować idealnie taki sam kolor blatu (lub podobny), a reszta zależy już tylko od Ciebie. Ciemne płytki czy deski drewniane pasują też do granatowych szafek kuchennych. Nadal nie masz pomysłu na to, jakie meble wybrać? Niech pomogą Ci specjaliści. Pożyczka na raty pomoże sfinansować Ci projekt.