Firma

Najlepsze konta bankowe dla studentów

Studenckie czasy to doskonały moment na założenie pierwszego konta osobistego. Odrobina samodzielności, jaką oferuje wyprowadzka do akademika czy do pierwszego, studenckiego mieszkania w połączeniu z dorywczymi zarobkami, a niekiedy również przelewami od rodziców – aż proszą o założenie konta. Jednak studencka kieszeń bywa dziurawa, zatem warto wybrać opcję, która jest pozbawiona wielu dodatkowych kosztów. Oto ranking kont osobistych, które będą stanowić doskonały wybór dla studentów!

1. Konto Przekorzystne (do 26 lat)

To konto Banku Pekao wyróżnia możliwość bardzo prostego założenia bez konieczności odwiedzania placówki. Metodą na tzw. „selfie” można szybko autoryzować wniosek i rozpocząć korzystanie z konta. Zdecydowaną zaletą tego konta jest również fakt, że jego prowadzenie jest zupełnie bezpłatne, podobnie zresztą jak wypłaty z bankomatów – zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju.

2. eKonto możliwości

Nasz ranking kont osobistych nie mógł obyć się bez propozycji mBanku. Bank ten zdecydowanie wyróżnia się cenioną przez klientów, funkcjonalną aplikacją mobilną. Dodatkowo, eKonto obsługuje zarówno Google Pay, jak i Apple Pay. Podobnie jak propozycja numer jeden, także to konto jest pozbawione dodatkowych opłat za prowadzenie go czy wypłaty środków z bankomatów krajowych.

3. Konto Jakie Chcę dla młodych

Konto Santandera wyróżnia się niewielkimi opłatami. Bank co prawda zdecydował się na wprowadzenie m.in. płatności za kartę, jednak warunki pozwalające uniknąć tej opłaty są bardzo łatwe do spełnienia, także przy dość niewielkim, studenckim budżecie. Dodatkowo, aplikacja mobilna do konta oferuje wiele możliwości dla wielbicieli nowinek technologicznych.

4. Konto 360 Student

Konto Banku Millenium jest darmowe, jednak nałożono na nie opłatę za wypłacanie środków z bankomatów oraz za posiadanie karty. Na szczęście, warunki dzięki którym można uniknąć opłat, są bardzo proste. Dodatkową zaletą tego konta jest możliwość szybkiego założenia go podpisując umowę za pośrednictwem kuriera, a także poprzez „selfie”.

5. CitiKonto

Konto Banku Citi Handlowego to bezpłatna karta debetowa, a także samo konto. Jeśli zdecydujesz się na to konto – mądrze planuj swoje wypłaty z bankomatów, bowiem ilość darmowych transakcji tego rodzaju jest ograniczona w skali miesiąca. Jednak tym, co docenią (zwłaszcza spóźnialscy) studenci jest pakiet darmowych przelewów natychmiastowych. Dzięki nim można na przykład szybko zapłacić zapomniany rachunek za prąd!

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając konto bankowe dla studenta, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ewentualne wymagania banku jeśli chodzi o miesięczne wpływy. Niewiele osób studiujących dziennie jest w stanie spełnić bardzo wyśrubowane oczekiwania, zwłaszcza jeśli pracują jedynie dorywczo. Dodatkowo, dobrze jest upewnić się, że bank nie pobiera opłat za prowadzenie konta i posiadanie karty debetowej, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że zdecydowana większość banków oferuje takie właśnie preferencyjne warunki dla studentów.