Life Style

Podstawowe zasady olejowania włosów

Pragnąc zachować nasze włosy w dobrym stanie, jednocześnie chroniąc je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, powinniśmy rozważyć wprowadzenie olejowania włosów do naszej pielęgnacji. Rytuał pielęgnacyjny, jakim jest olejowanie włosów to sprawdzony sposób, aby poprawić ich strukturę i pokryć je wygładzającym filmem.


Do olejowania służą nam czyste oleje roślinne, które coraz częściej pojawiają się na drogeryjnych jako gotowe kosmetyki do włosów. Takie oleje często dopasowane są do typu włosa – wyróżnić można włosy wysokoporowate, średnioporowate i niskoporowate. W Internecie dostępnych jest wiele porad i testów, jak rozpoznać swój typ włosa.


Jak olejować włosy? Niewielką ilość oleju rozprowadzamy równomiernie po całych włosach, wilgotnych lub suchych. Do zwilżenia włosów możemy użyć wody lub mgiełki nawilżającej, którą mogą być nawet tonik do twarzy czy hydrolat. Tak przygotowane włosy możemy również zawinąć w folię, aby pod wpływem ciepła olej zadziałał bardziej intensywnie, czekając około godziny. Regularne olejowanie włosów pozwoli na znaczne poprawienie ich kondycji.

Dodaj komentarz