Uncategorized

Przegląd kurtek na zimę – najlepsze modele

Zima od lat nieodmiennie zaskakuje. I to nie tylko drogowców. Wiele osób w momencie pierwszych mrozów i opadów śniegu zaczyna gorączkowe poszukiwania ciepłego okrycia wierzchniego. Prym wiodą pikowane kurtki, dzianinowe płaszcze, ale coraz częściej Polacy sięgają po okrycia z soft shellu. Nie ma się co dziwić, popularność w krajach północy Europy spowodowała, że materiały do kurtek tego typu są wysokiej jakości i wytrzymałości. Przetestowane w trudnych, skandynawskich warunkach, okrycia tego typu aktywnie zdobywają rynek ubrań zimowych.

Jakie kolory dominują w okresie jesiennym i zimowym?

Ludzie preferują ciemne kolory odzieży wierzchniej w okresie jesiennym i zimowym. Zazwyczaj są to czernie, brązy czy zielenie. Często wybierane są również odcienie czerwieni i beżu. Jest to związane z panującą aurą. Nie jest to jednak zbyt bezpieczne. Ze względu na krótki dzień i słabe naświetlenie osoby ubrane w ponure kolory mogą być niewidoczne przez kierowców samochodów, a nawet innych pieszych. Mało ubrań ma wszyte odblaski tak jak kurtka The North Face. Jeśli najbardziej odpowiadający nam model nie ma elementów odblaskowych warto mieć przy torebce przypięty minimum jeden odblask. Dobrze sprawdzają się również opaski odblaskowe na kostki i nadgarstki. Wyposażona w odblaski kurtka The North Face może uratować życie w sytuacji słabej widoczności: deszczu, mgły czy zapadającego zmroku. Można również wybrać nieco bardziej nasycone barwy odzieży wierzchniej mimo panujących trendów w modzie. Lepsza widoczność na drodze może uratować zdrowie i życie. Osoba, która lubi dobierać niebanalne stylizacje z pewnością połączy tego typu kurtkę z jakimiś zachwycającymi dodatkami, sprawiając, że całość będzie wyglądała niesamowicie. 

Czy zimowe kurtki muszą być puchate i krępujące ruchy?

Jeszcze kilkanaście lat temu zimy były niezwykle mroźne oraz trwały długie tygodnie. Aktualnie ocieplenie klimatu sprawia, że mroźnych dni jest coraz mniej. Stąd też trend zmniejszania objętości kurtek. Nie muszą być już puchate i niekształtne. Aktualnie popularnością cieszą się niekrępujące ruchów kurtki z soft shellu. Połączenie dwóch materiałów sprawia, że kurtki dobrze utrzymują temperaturę, są wodoodporne oraz nie przenika przez nie wiatr. Drugą alternatywą dla wielkich puchowych kurtek są eleganckie dzianinowe płaszcze, które są chętnie noszone przez kobiety na ważniejsze wydarzenia. Miejsce kurtek z puchu, niezależnie czy był on naturalny czy syntetyczny jest aktualnie w lamusie. Ludzie preferują lżejsze ubiory i dopasowują je do warunków atmosferycznych. 

Najlepsze modele płaszczów i kurtek zimowych 

Za najlepszy płaszcz czy kurtkę zimową należy uznać takie ubranie, w którym noszący czuje się komfortowo. Osoba poruszająca się samochodem może postawić na eleganckie płaszcze z solidnej dzianiny, jednak w komunikacji miejskiej liczy się komfort, ponieważ niejednokrotnie trzeba stać przez kilkanaście minut. Dlatego najlepszym modelem okrycia wierzchniego jest ten, który zaspokaja potrzeby konkretnej osoby.