Dom i ogród

Soda w praniu

Soda oczyszczona to jeden z podstawowych artykułów w naszych domach. Z tego też powodu warto dowiedzieć się o nich coś więcej. W tym przypadku omówimy sobie jej właściwości jeżeli chodzi o uciążliwe plamy.


Wiele kobiet nie wpadłoby nawet na pomysł, że soda oczyszczona, której używamy w kuchni może przydać nam się do prania. A jest to przecież jeden z najlepszych odplamiaczy jej nie mamy w domu. Wystarczy przygotować pastę z wody oczyszczonej i nałożyć na plamę na kwadrans czy dwa. Soda doskonale niweluje plamę. Możemy ją jeszcze później dam do prania w pralce. Wówczas zabrudzenia na pewno znikną a nasze ubrania zalśnią czystością. Ponadto może się okazać, że odbarwione kiedyś białe rzeczy odzyskają swój piękny kolor.


Jak widać soda oczyszczona gwarantuje nam idealną czystość bez dużego nakładu środków i naszego cennego czasu. Warto więc po nią sięgnąć nie tylko w trakcie przyrządzania smakołyków ale także w czasie prania czy domowych porządków. Jej działanie może zachwycić nie jedna panią domu.

Dodaj komentarz