Samochody

Volkswagen Buggy

Volkswagen Buggy był bardzo oryginalnym pojazdem, który stworzono na bazie kultowego Garbusa. Pomysł na taki pojazd pojawił się już w sześćdziesiątych latach ubiegłego wieku. Chciano wtedy stworzyć otwarty pojazd do jazdy po plażach czy wydmach, jednak wtedy nie zdecydowano się na produkcję tego ciekawego pojazdu. Zdecydowano się na to wiele lat później, wykorzystując do produkcji jako bazę popularnego Volkswagena Garbusa. Z tego pojazdu wykorzystano nadwozie z umieszczonym z tyłu silnikiem.

Pierwsze Volkswageny Buggy powstawały w garażach fanów tego rodzaju pojazdów. Tworzono je także w wyspecjalizowanych firmach. Po pewnym czasie zaczęto produkować takie pojazdy nie przerabiając Volkswagena Garbusa, ale tworząc Buggy podstaw. Spawając nadwozie z rurek i wyposażając samochód w ważne elementy.

Na przeszkodzie w popularyzowaniu tego oryginalnego samochodu stanęły przepisy prawne. Właśnie z uwagi na nie zaprzestano produkty tego typu Volkswagenów. Dziś spotkanie samochodu Volkswagen Buggy graniczy z cudem, jednak wciąż można znaleźć fanów tego oryginalnego samochodu.

Dodaj komentarz