Wakacje

Zamek Książ zwiedzanie

Zamek Książ znajduje się na przedmieściach Wałbrzycha, w województwie dolnoślaskim. Jest to południowo-zachodni kraniec Polski, na rzeką Pełcznicą. Zamek Książ to trzeci co do wielkości zamek w Polsce. To i inne osobliwości kompleksu sprawiają, że jest jedną z największych atrakcji regionu Dolnego Śląska. Burzliwa historia zamku Książ zaczyna się od końca XIII wieku.

Funkcjonował jako wartowania aż do XVI wieku, kiedy za sprawą rodu Hochbergów, przeszedł gruntowne zmiany. Przerobili oni starą wartownię w zamek z pięknymi terenami ogrodowymi zamiast fortyfikacji. Kolejne rozbudowy tego typu miały miejsce na początku XX wieku. W wyniku rozbudowy zamek Książ zaczął liczyć ponad 400 pomieszczeń w różnych stylach architektonicznych. Jednak nie wszystkie przeznaczono do zwiedzania.

Zwiedzanie zamek Książ odbywa się według trzech tras, które przechodzą między innymi przez Salę Maksymiliana – dawną salę balową i palmiarnię, gdzie znajduje się setka egzotycznych roślin. Warto pojechać do Wałbrzycha by zwiedzić ten trzeci co do wielkości zamek w Polsce.

Dodaj komentarz